امام خامنه‌ای: حج یک عمل سیاسی است/ دولت سعودی وظیفه تأمین امنیت زائران را دارد
امام خامنه‌ای: حج یک عمل سیاسی است/ دولت سعودی وظیفه تأمین امنیت زائران را دارد

به گزارش پایگاه خبری دیپلماسی (idva) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در آستانه‌‌ی آغاز اعزام حجاج بیت‌الله‌الحرام به سرزمین وحی، دست‌اندرکاران و کارگزاران حج کشورمان، صبح امروز با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب به‌شرح زیر است: ** از جمله خطاهای بزرگی که همیشه می‌شنیدیم و حالا هم […]

به گزارش پایگاه خبری دیپلماسی (idva) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در آستانه‌‌ی آغاز اعزام حجاج بیت‌الله‌الحرام به سرزمین وحی، دست‌اندرکاران و کارگزاران حج کشورمان، صبح امروز با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب به‌شرح زیر است:

** از جمله خطاهای بزرگی که همیشه می‌شنیدیم و حالا هم از بعضی که نسبت به اسلام بی‌مبالات هستند می‌شنویم این است که می‌گویند “حج را سیاسی نکنید.”، یعنی چه حج را سیاسی نکنید؟ ایجاد وحدت، یک امر سیاسی است. دفاع و حمایت از ملت فلسطین و مظلومین دنیای اسلام مثل یمن یک کار سیاسی است و دفاع از مظلوم، عین تعالیم اسلامی و واجب است؛ یا برائت از مشرکین که یک فریضه است، همه‌ی اینها مال دین است.

** بله، حج یک کار سیاسی است اما این کار سیاسی عیناً همان تکلیف دینی است. اما این‌که بیایند و این حرکات سیاسی را منع کنند، آن هم سیاسی است اما یک سیاست ضددینی.

** این‌که بگویند “حق ندارید به آمریکا بگویید «بالای چشمت ابروست»”، یک حرکت سیاسی شیطانی است.

*️* آن کسانی که متصدی مناطق حج هستند، وظایف سنگینی به‌عهده دارند. جزو وظایفشان است که امنیت حجاج را تأمین کنند، منتها نباید محیط را امنیتی کنند. باید احترام و کرامت اینها حفظ شود؛ اینها ضیوف‌الرحمن‌اند.

** باید رفتارشان با حاجیان در این مدتی که حجاج در مکه و مدینه هستند رفتار مناسبی باشد.

** در تضرعهای دسته‌جمعی و در دعاها، از خدای متعال بخواهید گرفتاری‌های امت اسلامی و جوامع اسلامی برطرف شود و بخواهید که شر دشمنان اسلام را از سر مسلمین کم کند. امروز، معارف اسلامی مورد دشمنی است. دشمنی واقعی مستکبرین و آمریکا که این‌جور وحشیانه به مردم مسلمان تهاجم میکنند، با حقایق اسلامی است.

** اگر مسلمانان حقایقشان را کنار بگذارند، دشمنی آنها رفع می‌شود. همین که شما در مقابل غیرخدا خضوع و خشوع ندارید و در مقابل قدرتهای مادی تسلیم نمی‌شوید، مایه‌ی دشمنی آنها و مایه‌ی پیروزی و صلاح و نجات امت اسلامی است.

** هرچه ما در جامعه‌ی خودمان، پایبندی بیشتر به مبانی اسلام نشان دادیم، کمک خدا بیشتر شامل حال ما شد و آنجا که غفلت کردیم، چوب غفلت خود را خوردیم.

** دشمنان امت اسلامی بالاخره مجبور خواهند شد در مقابل اسلام زانو بزنند و به توفیق الهی آنچه در آینده پیش خواهد آمد، عزت اسلام و مسلمین و پیشرفت جوامع اسلامی است؛ منتها تلاش لازم دارد.

انتهای پیام/