امارات از تشکیل کابینه جدید در این کشور خبر داد
امارات از تشکیل کابینه جدید در این کشور خبر داد

نخست وزیر امارات از تغییر کابینه این کشور مطابق با آنچه اولویت‌های جدید و متفاوت این کشور خواند، خبر داد و گفت که فردا ظهر کابینه جدید را معرفی می‌کند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  امارات شامگاه شنبه از تشکیل یک کابینه جدید برای این کشور خبر داد. «محمد […]

نخست وزیر امارات از تغییر کابینه این کشور مطابق با آنچه اولویت‌های جدید و متفاوت این کشور خواند، خبر داد و گفت که فردا ظهر کابینه جدید را معرفی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  امارات شامگاه شنبه از تشکیل یک کابینه جدید برای این کشور خبر داد.
«محمد بن راشد» نخست‌وزیر (رئیس مجلس وزیران) و نائب رئیس امارات عربی متحده و همچنین حاکم دبی روز شنبه از تصویب ساختار جدید کابینه این کشور خبر داد و گفت که این کابینه فردا یکشنبه معرفی می‌شود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، امارات فردا ظهر یک دولت انعطاف پذیر، کوچک و مطابق با الزامات مرحله پیش رو در این کشور را معرفی خواهد کرد.

بن راشد در توئیتر اعلام کرد: «برادران و خواهران… در ۱۳ ماه مه ۲۰۲۰ از تصمیمان برای تجدید نظر در ساختار دولت امارات خبر دادیم…ما به وعده خود در ایجاد تغییرات عمل کردیم و وزارتخانه‌ها و کمیته‌هایی را در هم ادغام کردیم تا دولتی تشکیل شود که با توجه به تحولات انعطاف پذیرتر، و همراه تر باشد. ساختار جدید کابینه را اندکی قبل تصویب کردم و آن را فردا ساعت ۱۲ ظهر معرفی می‌کنیم».

نخست وزیر امارات در توئیت‌های قبلی خود گفته بود:ما در ساختار دولت و اندازه آن تجدید نظر خواهیم کرد. وزارتخانه‌هایی را در هم ادغام می‌کنیم و کمیته‌هایی را تغییر خواهیم داد و تغییراتی را ایجاد خواهیم کرد… ما به یک دولت چابک‌تر، انعطاف پذیرتر و سریع‌تر نیاز داریم تا در راستای اولویت‌های جدید و متفاوت ملی همگام باشد. کسانی که تصور می‌کنند دنیای بعد از کرونا مثل قبل آن خواهد بود اشتباه فکر می‌کنند».

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس