افت ۴ درصدی تولیدجهانی فولاد در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۲ میلادی /ثبت رشد تولید ۹ درصدی در ایران
افت ۴ درصدی تولیدجهانی فولاد در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۲ میلادی /ثبت رشد تولید ۹ درصدی در ایران

انجمن جهانی فولاد در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: مجموع تولید جهانی این محصول طی ۱۰ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی با کاهش۳٫۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل […]

انجمن جهانی فولاد در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: مجموع تولید جهانی این محصول طی ۱۰ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی با کاهش۳٫۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از انجمن جهانی فولادWorld Steel Association، فولادسازان جهان از ابتدای ژانویه تا پایان اکتبر ۲۰۲۲ میلادی، یک میلیارد و ۵۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که این میزان حاکی از افت۳٫۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

این در حالی است که ۶۴ کشور فولادساز جهان طی اکتبر ۲۰۲۲ میلادی،۱۴۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بدون تغییر ماند.

رشد تولید ۹ درصدی در ایران

ایران طی۱۰ ماهه نخست سال جاری میلادی در مجموع ۲۵ میلیون و۱۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۹ درصدی بود. این در حالی است که میزان تولید فولاد خام ایران در اکتبر سال جاری میلادی نیز با ۳٫۵ درصد رشد نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ میلادی به ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن افزایش یافت.

همچنین از ابتدای ژانویه تا پایان اکتبر۲۰۲۲ میلادی، چین با تولید ۸۶۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تن( کاهش ۲٫۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی) بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد. پس از آن، هند با تولید ۱۰۳میلیون و۸۰۰ هزار تن فولاد خام(رشد۶٫۱ درصدی)، ژاپن با تولید ۷۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تن(افت ۶٫۵ درصدی)، امریکا با تولید ۶۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تن(کاهش ۴٫۸ درصدی) و روسیه با تولید ۶۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن(کاهش ۶٫۶ درصدی) طی۱۰ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی در رتبه های دوم تا پنجم جهان قرار گرفتند.

طی این مدت ،کره جنوبی با تولید۵۵ میلیون و۷۰۰ هزار تن فولاد خام( افت ۵ درصدی)، آلمان با تولید ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن(افت۶٫۹ درصدی)، ترکیه با تولید۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن(افت۱۰٫۱درصدی)، برزیل با تولید ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن(کاهش ۵٫۲ درصدی) و ایران با تولید ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن (رشد ۹درصدی) نیز در رتبه های ششم تا دهم جهان ایستادند.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)