اطلاعیه مهم شرکت ملی گاز ایران پس از وقوع زلزله در آذربایجان شرقی
اطلاعیه مهم شرکت ملی گاز ایران پس از وقوع زلزله در آذربایجان شرقی

درپی وقوع زلزله بامداد روز  گذشته و احتمال از جا درآمدن دودکش و اتصالات وسایل گازسوز، روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران با صدور اطلاعیه‌ای، از هموطنان عزیز خواست تا با رعایت نکات ایمنی، از پیش آمدن خطرات و حوادث ثانویه پس از زلزله، جلوگیری کنند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،در این اطلاعیه […]

درپی وقوع زلزله بامداد روز  گذشته و احتمال از جا درآمدن دودکش و اتصالات وسایل گازسوز، روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران با صدور اطلاعیه‌ای، از هموطنان عزیز خواست تا با رعایت نکات ایمنی، از پیش آمدن خطرات و حوادث ثانویه پس از زلزله، جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva)،در این اطلاعیه آمده است: از مشترکین محترم گاز می‌خواهیم تا قبل از استفاده از وسایل گازسوز خود، حتما دودکش ها، بست ها و شیلنگ‌ها را بازبینی و کنترل کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است؛ هموطنان عزیز می‌بایست از اتصال دودکش به دیوار و همچنین لوازم گاز سوز بویژه بخاری‌ها، اطمینان حاصل کنند. حتماً مطمئن شوید که در اثر زلزله و ضربات ناشی از آن، قطعات دودکش از یکدیگر جدا نشده و یا در اثر تکان خوردن دیوار و نشست خانه‌ها، احیاناً نخاله‌ها و ضایعات، مسیر دودکش‌ها و راه آن را مسدود نکرده باشد.

همچنین گفته شده که با فرا رسیدن شب و افزایش شدت سرما، هموطنان عزیز می‌توانند پیش از راه‌اندازی وسایل گرمایشی، از باز بودن مسیر دودکش و لوله‌های بخاری با دست زدن به قسمت‌های فوقانی لوله‌ها اطمینان حاصل کنند. در این شرایط، سرد بودن دودکش در حالی که وسیله گازسوز روشن است، نشانه خطر و عدم عملکرد صحیح دودکش و در نتیجه انتشار گاز خطرناک مونوکسید کربن در محیط است که مشترکین محترم در این حالت می‌بایست از طریق شماره تماس ۱۹۴ با شرکت ملی گاز ایران و یا سازمان آتش‌نشانی تماس حاصل کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران