استقرار بیش از ۴هزار و ۳۰۰ نیروی خدمات رسان در مرزها و کشور عراق
استقرار بیش از ۴هزار و ۳۰۰ نیروی خدمات رسان در مرزها و کشور عراق

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از استقرار ۴ هزار و ۳۱۰ نیروی خدمات رسان در مرزها و کشور عراق به منظور برگزاری مراسم اربعین خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از شهرنوشت، مجتبی یزدانی ضمن اعلام این خبر گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته شهرداری های تهران ، رشت ، […]

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از استقرار ۴ هزار و ۳۱۰ نیروی خدمات رسان در مرزها و کشور عراق به منظور برگزاری مراسم اربعین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva) وبه نقل از شهرنوشت، مجتبی یزدانی ضمن اعلام این خبر گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته شهرداری های تهران ، رشت ، همدان و اصفهان هزار و ۴۴ نیروی انسانی ، ۵۰ دستگاه انواع ماشین آلات خدماتی ، ۸۶ چشمه سرویس بهداشتی و ۹ اکیپ آتش نشانی را در شهر کربلا مستقر کردند.

وی ادامه داد: هزار و ۵۵ نیروی انسانی ، ۳۸ دستگاه انواع ماشین آلات خدماتی ، ۱۲۰ چشمه سرویس بهداشتی و ۵ اکیپ آتش نشانی نیز با هماهنگی شهرداری های تهران، مشهد و کرج در شهر نجف اشرف حضور دارند.

به گفته رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کل کشور؛ شهرداری تهران با ۱۰۰ نیروی انسانی، دو دستگاه خودروی خدماتی و یک اکیپ آتش نشانی مسئولیت خدمات رسانی در شهر کوفه را برعهده دارند.

یزدانی تصریح کرد:همچنین با همکاری شهرداری های تهران و قم ۱۰۰ نیروی انسانی به همراه هزار و ۵۰۰ نیروی مردمی داوطلب سازماندهی شده و ۲ اکیپ کامل آتش نشانی به زائران در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا خدمات ارائه می دهند.

وی گفت: ۲ هزار و ۳۱۰ نیروی انسانی، ۹۷ دستگاه انواع خودروی خدماتی، ۲۱۸ چشمه سرویس بهداشتی و ۱۶ اکیپ آتشنشانی از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه برای خدمات رسانی به زائران در کشور عراق مستقر هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پایان با اشاره به تعداد کلی نیروهای مستقر در مرزها و کشور عراق عنوان کرد: در مجموع، ۴ هزار و ۳۱۰ نیروی انسانی ، ۲۸۴ دستگاه انواع ماشین آلات خدماتی و ۴۲ اکیپ آتش نشانی در حال خدمات رسانی به زائران در مرزها و کشور عراق هستند.

رضایتمندی از خدمات رسانی شهرداری در کربلا و نجف

در همین حالمحمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران  از رضایتمندی از خدمات رسانی شهرداری در کربلا و نجف خبر داد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران گفت: در میان طرف های عراقی و زائران، در اين ميان رضايت كاملي از خدمات رساني شهرداري وجود داشت.
حق شناس ، با اشاره به سفر ٤٨ ساعته خود به عراق به منظور بازديد از فرآيندهاي خدمات رساني به زائران اربعين گفت: با آغاز به کار شورای پنجم، کمیسیون فرهنگی با نظر شورای شهر تهران، مسئولیت پیگیری مسائل مربوط به اربعین و نظارت بر حسن اجرای ماموریتی که به شهرداری تهران واگذار شده را در راستای خدمت دهی به زائران حضرت اباعبدالله(ع) بر عهده گرفت.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: در این سفر قرار بود بحث ساماندهی خدمات، اختصاص بودجه مناسب برای این ماموریت شهرداری که به عنوان وظیفه مورد توجه بوده و هست، سیاست گذاری دقیق و مناسب که با شرح وظایف شهرداری و انتظاراتی که تعریف شده و ماموریتی که از سوی ستاد مربوطه از وزارت کشور به شهرداری محول شده، بررسی و وظایف با کارکردها هم خوانی داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با بیان این مطلب که در ستاد مرکزی اربعین ۱۳ کمیته وجود دارد که مسئولیت یک کمیته با شهرداری است و آن کمیته خدمات شهری است، افزود: در این کمیته به نوعی وظیفه آماده سازی شهر نجف و کربلا و به خصوص هسته مرکزی این دو شهر که عتبه حضرت امیر(ع)، حضرت اباعبدالله(ع) و حضرت عباس(ع) برعهده شهرداری تهران است و شهرداری های کلانشهرها هم وظیفه کمک به شهرداری تهران را دارند.

حق شناس در ادامه گفت: با همین رویکرد سال اول شورای شهر در دوره پنجم مهندس هاشمی با عنوان رئیس شورای شهر تهران سفری به کربلا داشتند و از نزدیک روند خدمت رسانی را بازدید و نظارت و سیاست گذاری های شورا را تشریح کردند. ضمن اینکه در سال اول، رئیس شورای شهر تهران، دیدارهایی را با مقامات مسئول عراقی و مسئولین عتبات داشتند.

وی افزود: سال گذشته همین سفر تکرار شد؛ در آن سفر مهندس افشانی شهردار پیشین حضور داشت و امسال، این سفر برای بار سوم پیگیری شد و من و دکتر امینی نائب رئیس شورای شهر تهران به نمایندگی از شورای شهر، به همراه تعدادی از مسئولان ارشد مدیریت شهری سفری به کربلا و نجف داشتیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران توضیح داد: ما در این دوره، نشست هایی را با مسئولان ایرانی در عراق داشتیم؛ مانند سرکنسول ایران در نجف و همچنین روسای ستادهای بازسازی که در نجف و کربلا مستقر بودند. ضمن اینکه این دیدارها با مسئولان عتبه در نجف، کوفه و کربلا نیز برقرار شد.

این عضو شورای شهر تهران افزود: محور دیگری که در این سفر مورد توجه قرار گرفت دیدار با کارکنان اعزامی شهرداری تهران بود که بار اصلی وظیفه خدمات رسانی بر عهده آن هاست.
حق شناس گفت: ابتدا دیداری داشتیم با ۵۰۰ نفر از خادمان داوطلب که در نجف حضور داشتند و از محل اسکان آن ها بازدید شد. در کربلا هم بالغ بر ۱۰۰۰ نفر نیروی خدمات رسان حضور دارند که در سه شیفت تقسیم کار می شوند. ما از نزدیک با آن ها صحبت کردیم و حتی معاون فرماندار کربلا هم در این دیدار حضور پیدا کرد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه در این سفر دو روزه سعی کردیم با برنامه های فشرده مسائل را پیگیری کنیم؛ خوشبختانه هر ساله شاهد هستیم مسئولان مربوطه رضایتمندی بیشتری را از کاروان ایران مطرح می کنند.

حق شناس در ادامه گفت: همچنین بازدیدی داشتیم از موکب همکاران مان در بسیج شهرداری به نام موکب ۷۰۷ که از موکب های بسیار فعال است و در بخش های متعدد خدمات رسانی می کند.
وی در خاتمه گفت: مديريت شهري پايتخت همانند سال گذشته با تمام توان و انگيزه در خدمت زائران حسيني (ع) و انجام وظايف محوله به شهرداري است و در میان طرف های عراقی و زائران، در اين ميان رضايت كاملي از خدمات رساني شهرداري وجود داشت.

  • منبع خبر : شهرنوشت