استقبال وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی از دومین جشنواره نقاشی آب=زندگی
استقبال وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی از دومین جشنواره نقاشی آب=زندگی

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استقبال از برگزاری دومین جشنواره نقاشی آب = زندگی در غرب استان تهران ، مردم و دیگر استان های های کشور را به ترویج فرهنگ مدیریت مصرف بهینه آب دعوت کرد . به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)اختتامیه دومین جشنواره ملی نقاشی آب = زندگی با حضور مشاور معاون […]

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استقبال از برگزاری دومین جشنواره نقاشی آب = زندگی در غرب استان تهران ، مردم و دیگر استان های های کشور را به ترویج فرهنگ مدیریت مصرف بهینه آب دعوت کرد .
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)اختتامیه دومین جشنواره ملی نقاشی آب = زندگی با حضور مشاور معاون وزیر ارشاد اسلامی، فرماندار شهرستان شهریار، مدیرعامل آبفای غرب استان تهران ، مدیرعامل موسسه هنر و اندیشه بیستون ، مسئولین محلی اولیا و دانش آموزان آثار برگزیده در شهرستان شهریار برگزار شد.
در ابتدای برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره مهدی اکبریان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران گفت: به رغم کمبود جدی آب در سطح کشور هنوز هم بخش زیادی از جامعه خطر کم آبی را چنان که باید درک نکرده و یا آگاهی لازم در خصوص نحوه مدیریت مصرف آب ندارند.
او افزود: در این ایام که  “آب، از نفس افتاده است ” دانش آموزان بهترین رسانه برای انتقال پیام اهمیت آب هستند، آنان هم تاثیر پذیر و هم تاثیرگذارند، بنابراین آموزش و مشارکت دادن آنها در طرح هایی مثل همیار آب یا حامی آب و از این قبیل، علاوه بر تقویت حس مسئولیت پذیری در آنها، می تواند موجبات تعمیق باورها و ترویج هنجارهای درست در مدیریت مصرف منابع آب از طریق آنها در سطح خانواده ها را فراهم سازد.
اکبریان اظهار داشت: در غرب استان حدود ۲۱۵۰۰۰ اشتراک آب داریم که از این تعداد حدود ۲۵ درصد آنها بیشتر از ۲۰ مترمکعب در ماه مصرف دارند. سرانه مصرف روزانه در جهان به طور استاندارد برای هر نفر ۱۳۰ لیتر است که این رقم در کشور ما ۲۰۰ لیتر است. که این مهم مستلزم فرهنگ سازی در زمینه مدیریت مصرف بهینه آب و همچنین بازچرخانی فاضلاب ها است.
اکبریان در ادامه گفت: در این راستا جشنواره نقاشی” آب = زندگی ” که نخستین دوره آن سال گذشته با هدف استفاده از زبان هنر برای ترویج فرهنگ صرفه جویی آب و اهمیت آب در زندگی انسانها و با رویکرد مدیریت مصرف بهینه آب و بازچرخانی فاضلاب، و حساس نمودن افکار عمومی نسبت به مسأله حفاظت از منابع آبی و  اصلاح الگوی مصرف در دو بخش کودکان و نوجوانان برگزار شد، و در این مسیر حمایت همه جانبه وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، ادارات آموزش و پرورش شهرستان های قدس، شهریار، ملارد و شهرداری ها ، امید بخش دست اندرکاران برگزاری جشنواره بود.
در ادامه طاهری فرماندار شهرستان شهریار ضمن تاکید بر تعامل میان همه دستگاه های اجرایی در خصوص نهادینه کردن فرهنگ مدیریت مصرف بهینه گفت: تعامل دستگاه‌های خدمات‌رسان مهم‌ترین اصل در بهبود خدمات رسانی به شهروندان است، و برگزاری جشنواره مسابقه نقاشی “آب = زندگی “ز سوی آبفا جای تقدیر دارد و کارهای هنرمندانه کودکان در مسیر فرهنگ سازی مصرف بهینه آب تاثیر گذار است.
در حاشیه جشنواره ، عزیزاله ولی زاده دلاور دبیر جشنواره ضمن تشکر از حمایت دیگر سازمان های دولتی و خصوصی گفت : ۶۰۰۰ اثر نقاشی در دو بخش کودکان و نوجوانان از سوی دانش آموزان مدارس شهرستان های شهریار، قدس و ملارد خلق و توسط ادارات آموزش و پرورش جمع آوری و به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که همکاران ما در بخش داوری پس از بررسی آثار از این تعداد۴۹ اثر به عنوان آثار برتر برگزیده شدند، که ۱۰نفر در رتبه اول، ۱۷نفر در رتبه دوم و ۲۲نفر در رتبه سوم قرار گرفتند که در این جشنواره با اهدای جوایز از آنان تجلیل شد .