اعتراض نماینده کویتی از برگزاری نشست ضد ایرانی در کشورش
اعتراض نماینده کویتی از برگزاری نشست ضد ایرانی در کشورش

یک نماینده کویتی در پیامی در توئیتر از برگزاری نشست ضد ایرانی در این کشور به شدت انتقاد و آن را اقدام بسیار خطرناک توصیف کرد که به نفع کویت نخواهد بود. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «خلیل عبدالله ابل» از نمایندگان پارلمان کویت شنبه شب در پیامی در توئیتر به شدت از […]

یک نماینده کویتی در پیامی در توئیتر از برگزاری نشست ضد ایرانی در این کشور به شدت انتقاد و آن را اقدام بسیار خطرناک توصیف کرد که به نفع کویت نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) «خلیل عبدالله ابل» از نمایندگان پارلمان کویت شنبه شب در پیامی در توئیتر به شدت از اقدام رئیس پارلمان این کشور در استقبال از یک گروهک تجزیه طلب ضد ایرانی انتقاد کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: « استقبال از گروهی که از آن با عنوان “کنفرانس آزادسازی الاحواز” یاد می‌شود و قدردانی از اقداماتشان از سوی رئیس پارلمان کویت، از لحاظ سیاسی اقدامی بسیار خطرناک و بیهوده بود.»

این نماینده پارلمان کویت در ادامه نوشت: «این اقدام به نفع کویت نبوده و اتخاذ موضعی رسمی در حمایت از یک جنبش مسلحانه ضد کشوری همسایه که با کویت منافع مشترکی دارد غیر قابل قبول است. تاریخ دور و نزدیک به این موضوع گواهی می‌دهد.»

به دنبال ملاقات نماینده یکی از گروهک های تروریستی و تجزیه طلب با برخی از مقامات کویتی و برگزاری نشست ضد ایرانی در کویت، عصر روز شنبه کاردار سفارت کویت در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

در این جلسه، دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت احترام متقابل در روابط فیمابین، اقدامات صورت گرفته در کویت را محکوم کرد و اظهار داشت: اینگونه اقدامات دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و نقض اصل حسن همجواری و اظهارات دوستانه مقامات کویتی بوده و در تضاد با اصل احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت سرزمینی ایران است.

  • منبع خبر : فارس