استفاده از نفت به عنوان سلاح در تعارض با حقوق بین‌الملل است
استفاده از نفت به عنوان سلاح در تعارض با حقوق بین‌الملل است

رئیس دوره‌ای اجلاس سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: استفاده از نفت به عنوان سلاحی برای حمله به اقتصاد کشورهای مستقل و آسیب رساندن به رفاه و توسعه مردم آنها، تأسف آور است. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از پایگاه اینترنتی اوپک، مانوئل کودو وزیر نفت ونزوئلا و رئیس دوره‌ای اجلاس […]

رئیس دوره‌ای اجلاس سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: استفاده از نفت به عنوان سلاحی برای حمله به اقتصاد کشورهای مستقل و آسیب رساندن به رفاه و توسعه مردم آنها، تأسف آور است.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از پایگاه اینترنتی اوپک، مانوئل کودو وزیر نفت ونزوئلا و رئیس دوره‌ای اجلاس اوپک در سخنرانی افتتاحیه نشست ۱۷۷ این سازمان اعلام کرد: استفاده از نفت به عنوان سلاح هم ضد روح و متن حقوق بین‌الملل و هم در شرایطی که برای دستیابی به برتری منطقه‌ای و جهانی استفاده شود، غیر اخلاقی است.

وی همچنین با اشاره به پیش‌بینی رشد سه درصدی اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ میلادی، گفت: پیش بینی می‌شود مجموع تقاضای نفت جهان برای نخستین بار در یک مبنای سالانه، در سال ۲۰۲۰ میلادی از مرز ۱۰۰ میلیون بشکه در روز فراتر رود.

بر اساس این گزارش، از ساعاتی پیش افتتاحیه نشست صد و هفتاد و هفتم اوپک با حضور وزرای نفت ۱۴ کشور آغاز شد و هم اکنون این نشست پشت درهای بسته در حال برگزاری است.