اجرای ۶۷۴ مورد تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی برای پیک سال۹۹
اجرای ۶۷۴ مورد تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی برای پیک سال۹۹

مدیرکل دفتر پشتیبانی شرکت برق حرارتی گفت: ۶۷۴ مورد تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی به ظرفیت ۹۷ هزار و ۸۰۰ مگاوات در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود تا اردیبهشت ۹۹ به پایان برسد. به‌گزارش پایگاه  خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از پاون، “غلامرضا مهرداد” با اعلام این خبر اظهار داشت: برنامه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی […]

مدیرکل دفتر پشتیبانی شرکت برق حرارتی گفت: ۶۷۴ مورد تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی به ظرفیت ۹۷ هزار و ۸۰۰ مگاوات در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود تا اردیبهشت ۹۹ به پایان برسد.

به‌گزارش پایگاه  خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) و به نقل از پاون، “غلامرضا مهرداد” با اعلام این خبر اظهار داشت: برنامه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی کشور اعم از خصوصی و دولتی از نیمه شهریورماه ۹۸ آغاز شده است.
وی افزود: در مجموع ۶۷۴ مورد تعمیرات کوتاه‌مدت و بلندمدت با مجموع ظرفیت ۹۷ هزار و ۸۰۰ مگاوات پیش‌بینی شده است که تاکنون ۴۶ هزار و ۶۰۰ مگاوات از برنامه تعمیرات اجرا شده یا در حال اجراست.
مهرداد با بیان اینکه حدود ۴۸ درصد از برنامه تعمیرات به مرحله اجرا درآمده است، اظهار داشت: زمان پیش‌بینی خاتمه تعمیرات پایان اردیبهشت ۹۹ است، البته در پایان اردیبهشت نیاز مصرف شبکه کمتر از ۸۰ درصد پیک تابستان است و حتی تعویق خاتمه تعمیرات برخی واحدها تا خردادماه نیز مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: اجرای کامل تعمیرات نیروگاه‌ها توسط شرکت‌های متخصص داخلی انجام می‌شود.
مهرداد در ادامه با اشاره به حمایت شرکت برق حرارتی از تولیدات ساخت داخل تصریح کرد: قریب به اتفاق قطعات از طریق ساخت داخل تأمین می‌شود که این موضوع به‌ویژه از چند سال گذشته تشدید شده است.
مدیرکل دفتر پشتیبانی فنی شرکت برق حرارتی با بیان اینکه پیش‌بینی بودجه تعمیرات برای انجام تعمیرات اساسی و نیمه اساسی نیروگاه‌های دولتی با ظرفیت ۱۹ هزار و ۵۰۰  مگاوات بالغ بر ۷ هزار میلیارد ریال است، خاطرنشان کرد: چالش اصلی تعمیرات نیروگاه‌ها تا حدی عدم تأمین نقدینگی کافی و به‌موقع هم در بخش نیروگاه‌های دولتی و هم غیر دولتی است.
وی در ادامه گفت: به‌رغم مشکلات ذکر شده، بدون مشکل حادی تعمیرات تمامی واحدها انجام و آمادگی کامل آنها برای پیک تابستان ۹۹ فراهم خواهد شد.
  • منبع خبر : پاون