ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷ بار یمن را بمباران کرد
ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷ بار یمن را بمباران کرد

ائتلاف سعودی در حالی پیشنهاد آتش‌بس در یمن می‌دهد، در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ بارمناطق مختلف این کشور را بمباران کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  جنگنده‌های ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ مرتبه مناطق مختلف یمن را بمباران کردند. بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، استان البیضاء در […]

ائتلاف سعودی در حالی پیشنهاد آتش‌بس در یمن می‌دهد، در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ بارمناطق مختلف این کشور را بمباران کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری فارس،  جنگنده‌های ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۷ مرتبه مناطق مختلف یمن را بمباران کردند.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، استان البیضاء در مرکز یمن طی ساعات گذشته ۱۴ مرتبه بمباران شد که عمدتا منطقه «قانیه» در شمال این استان را هدف گرفت.

شمال استان البیضاء بتازگی توسط نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی از نیروهای ائتلاف سعودی پاکسازی شده است.

استان «مأرب» در شمال شرق یمن هم ۱۰ مرتبه بمباران شد که اغلب حملات به شهر «صرواح» در غرب مأرب متمرکز بود.

نیروی هوایی ائتلاف سعودی همچنین استان «الجوف» در مرز یمن با عربستان را هم شش مرتبه بمباران کرد که از جمله این حملات حمله به پادگان «لبنات» در شهر «الحزم» مرکز استان «الجوف» و مواضعی در شهر «خب و الشعف» در شرف استان الجوف بود.

استان عمران در ۵۰ کیلومتری شمال غرب صنعاء هم شاهد چهار حمله هوایی ائتلاف سعودی بود که شرق شهر «حرف سفیان» در شمال عمران را هدف گرفت.

 از تاریخ نهم آوریل (۲۱ فروردین) که ریاض پیشنهاد آتش‌بس داد، تا کنون ۱۷۰ عملیات زمینی و بیش از ۲۶۰۰ حمله هوایی به مناطق مختلف یمن صورت گرفته است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس