آمریکا ثابت کرد که یک رژیم تروریستی است
آمریکا ثابت کرد که یک رژیم تروریستی است

سفیر ایران در مسکو گفت: ترور سردار “قاسم سلیمانی” ثابت کرد که آمریکا یک رژیم تروریستی و جنگ افروز است و وقت آن رسیده که مردم صلح دوست جهان، سازمان‌ها و نهادهای بین المللی و منطقه‌ای، مسیر خود را از این کشور جدا کنند. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری […]

سفیر ایران در مسکو گفت: ترور سردار “قاسم سلیمانی” ثابت کرد که آمریکا یک رژیم تروریستی و جنگ افروز است و وقت آن رسیده که مردم صلح دوست جهان، سازمان‌ها و نهادهای بین المللی و منطقه‌ای، مسیر خود را از این کشور جدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، “کاظم جلالی” سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه اعلام کرد که آمریکا با سازماندهی ترور سردار “قاسم سلیمانی” یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ثابت کرد که یک رژیم تروریستی است که اقداماتش منجر به وقوع جنگ می‌شود.

جلالی در صفحه تویئتر خود نوشت: «ایالات متحده نه تنها کانون تروریسم بلکه بزرگترین کشور تروریستی جهان است. وقت آن فرا رسیده است که مردم صلح دوست جهان، سازمان‌ها و نهادهای بین المللی و منطقه‌ای، مسیر خود را از این رژیم تروریستی و ناقض قانون بین الملل جدا کنند و با شجاعت و قدرت به سیاست‌ها و اقدامات آمریکا که تنها تحریک کننده آغاز جنگ است، پایان دهند.»

سفیر ایران در مسکو تاکید کرد که سردار سلیمانی زندگی خود را وقف مبارزه با تروریسم و ​​برقراری صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه کرده و ترور وی یک “جنایت وحشیانه و یک عمل تروریستی” از سوی دولت آمریکا بود.

تأکید روسیه بر نقش غیرقابل انکار سردار سلیمانی در مبارزه با داعش در سوریه

وزارت دفاع روسیه روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای در رابطه با ترور “قاسم سلیمانی” فرمانده نیروهای “قدس” سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط آمریکا، تاکید کرد این نظامی ایرانی در مبارزه با گروه تروریستی داعش در سوریه  نقش غیرقابل انکاری داشته است.

وزارت دفاع روسیه یادآور شد: «این ژنرال ایرانی که در تاریخ ۳ ژانویه (۱۳ دی ماه) در نزدیکی فرودگاه بغداد در نتیجه حمله موشکی نیروی هوایی آمریکا ترور شد، یکی از رهبران نظامی صالح، دارای اقتدار و نفوذ قابل توجهی در سراسر منطقه خاورمیانه بود.»

  • منبع خبر : تسنیم