آمادگی ایران برای یکپارچه سازی خدمات گمرکی و ترانزیتی ایران و روسیه
آمادگی ایران برای یکپارچه سازی خدمات گمرکی و ترانزیتی ایران و روسیه

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، بر یکپارچه سازی خدمات گمرکی و ترانزیتی ایران و روسیه تأکید کرد. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از فرینا، حجت الله عبدالملکی، عصر امروز چهارشنبه (۱۸ آبان ماه)، در دیدار با «ایگور لویتین» دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه و هیات همراه، […]

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، بر یکپارچه سازی خدمات گمرکی و ترانزیتی ایران و روسیه تأکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی ایران(idva) وبه نقل از فرینا، حجت الله عبدالملکی، عصر امروز چهارشنبه (۱۸ آبان ماه)، در دیدار با «ایگور لویتین» دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه و هیات همراه، به تشریح مشوق های مالیاتی و معافیت های گمركي در مناطق آزاد کشور پرداخت و گفت: مناطق آزاد ایران از زیرساخت های مناسبی برخوردار هستند و می توانند با مزیت های قانونی خود به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشور روسیه خدمات رسانی کنند.
عبدالملکی با بیان اینکه هدف ما یکپارچه سازی خدمات گمرکی و ترانزیتی بین دو کشور ایران و روسیه است، افزود: در نشست با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان، توافق شد تا با همکاری مناطق آزاد چابهار، انزلی و دو منطقه آزاد روسیه، خط ترانزیتی امن، سریع و به صرفه را برای روسیه و سایر کشورهای حاشیه دریای خزر فراهم کنیم.
وی، گفت: در نظر داریم منطقه آزاد مشترک ایران و روسیه را به زودی تشکیل دهیم تا کشورهای حاشیه دریای خزر نیز از منافع و مزایای آن برخوردار شوند و این منطقه به محلی برای حضور فعالان اقتصادی این کشورها تبدیل شود.
دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه نیز در این نشست از آمادگی شرکت‌های روسی برای گسترش همکاری با ایران و توسعه خطوط ریلی و ترانزیتی خبر داد.
«ایگور لویتین»، ابراز امیدواری کرد بزودی شاهد امضای یادداشت تفاهم همکاری میان بخش های خصوصی دو کشور ایران و روسیه در مناطق آزاد برای توسعه مبادلات و سرمایه گذاری های مشترک باشیم.

  • منبع خبر : فرینا