آدرس غلط مدعیان حقوق بشر در مورد حادثه نیوزیلند 
آدرس غلط مدعیان حقوق بشر در مورد حادثه نیوزیلند 

امیرکربلایی-پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva):حادثه امروز در نیوزلند که بسیار غمناک و دردآور بود نتیجه سیاست های اشتباه دولتمردان آن کشور و حتی استرالیا است. عامل این اتفاق که اهل شهر سیدنی در کشور استرالیاست، فردی سفید پوست و متاثر از تفکرات نژادپرستانه بوده  که شدیدا نسبت به موضوع مهاجرت مسلمانان عناد داشته و نتیجه این تفکر […]

امیرکربلایی-پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva):حادثه امروز در نیوزلند که بسیار غمناک و دردآور بود نتیجه سیاست های اشتباه دولتمردان آن کشور و حتی استرالیا است.

عامل این اتفاق که اهل شهر سیدنی در کشور استرالیاست، فردی سفید پوست و متاثر از تفکرات نژادپرستانه بوده  که شدیدا نسبت به موضوع مهاجرت مسلمانان عناد داشته و نتیجه این تفکر کشته و زخمی شدن عده زیادی از نمازگزاران شد.

اگر بخواهیم به این ماجرا نگاهی جامع داشته باشیم باید بگوییم کشورهای مشترک المنافع که تحت لوای بریتانیا قرار دارند از کانادا گرفته تا استرالیا باید به عنوان مدعیان حقوق بشر  نسبت به حقوق شهروندی همه افرادی که در آن کشورها ساکن هستند یکسان عمل کرده و تبعیضی قائل نشوند و نسبت به مسئله مهاجرت حزبی و سیاسی و یا نژادپرستانه قانون گذاری نکنند. متاسفانه BBC به عنوان بازوی خبری دولت انگلیس نیز نسبت به این موضوع نگاهی بر گرفته از تبعیض داشته و این اتفاق را یک حمله مسلحانه به مسلمانان عنوان کرد و از بیان عنوان حمله تروریستی  خودداری نمود.

تصویری که به صورت هدفدار از مسلمانان در رسانه های این کشورها به عنوان تکفیری و وهابی  و اسلام گرایان تندرو نشان داده می شود نتیجه سیاست های جنگ افروزانه خود آنهاست که دو هدف فروش تسلیحات و درآمد حاصل از آن و ایجاد اختلاف میان مسلمانان و سایر ادیان را دنبال می کند و متاسفانه نتیجه و خروجی این سیاست ها اتفاقاتی است که هر روز در گوشه و کنار جهان شاهد آن هستیم.