آخرین اقدامات در خصوص تملک باغات و افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار
آخرین اقدامات در خصوص تملک باغات و افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار

طی جلسه ای آخرین اقدامات در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار ( ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ ) و طرح هاي ويژه استفاده از پساب جهت آبياري فضاي سبز در مناطق ٢ ،٥ و ٦ مورد بحث و بررسی قرار گرفت. به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)،  مجتبی یزدانی […]

طی جلسه ای آخرین اقدامات در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار ( ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ ) و طرح هاي ويژه استفاده از پساب جهت آبياري فضاي سبز در مناطق ٢ ،٥ و ٦ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری صدای دیپلماسی(idva)،  مجتبی یزدانی معاون شهردار تهران صبح امروز ۲۶تیرماه در جلسه ای با معاونین خدمات شهری مناطق ۶،۵،۲، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ با محوریت آخرین اقدامات و پیگیری ها در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار و نیز طرح هاي ويژه استفاده از پساب جهت آبياري فضاي سبز در مناطق ٢ ،٥ و ٦ که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، گفت: ۶منطقه کم برخوردار در حوزه فضای سبز که سرانه فضای سبز پایین تری نسبت به سایر مناطق دارند باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند و تمامی تلاش خود را برای تحقق این امر بکار بگیرند.

یزدانی در این جلسه بر تسریع در روند تملک باغات و زمین های واجد شرایط شناسایی شده در مناطق کم برخوردار تاکید کرد و گفت: با توجه به تاکیدات شهردار محترم تهران در خصوص تحقق توزیع عادلانه و متوازن فضای سبز در سطح شهر تهران؛ مناطق مذکور باید پیگیری های لازم را در راستای روند تملک باغات تسریع بخشند و اقدامات لازم در خصوص تسهیل گری در این امر صورت گیرد.

وی با اشاره به این که شهر تهران دارای ۳۵۲ محله است، اظهار کرد: از این تعداد ۱۷محله فاقد پارک بودند که سال گذشته ۲ محله دارای پارک شدند و در حال حاضر ۱۵ محله فاقد پارک هستند که باید برنامه ریزی های لازم برای احداث پارک محلی در این نقاط در اولویت قرار گیرد.

معاون شهردار تهران در ادامه با بیان این که در سال ۹۷ تملک چهار قطعه باغ و ملک مشجر با نام های هورفر و بخشی فر در منطقه ۷، عبقری در منطقه ۲ و وثوق الدوله در منطقه ۱۴ به انجام رسیده است و در سال ۹۸ نیز تعداد دیگری از باغات و اراضی مشجر در مناطق ( ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ ) جهت خرید و تبدیل آن به فضای سبز عمومی شناسایی شده است.

وی اذعان کرد: در حال حاضر باغ عبقری(بوستان پدر) به مساحت ۱۱۰۰۰ متر مربع در منطقه۲ به زودی برای استفاده عموم شهروندان افتتاح خواهد شد.
گفتنی است، در جریان این جلسه معاونین خدمات شهری مناطق ۶،۵،۲، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و مشکلات و موانع پیش رو در راستای تملک باغات و زمین هایی که شرایط تبدیل شدن به فضای سبز عمومی را دارند و نیز طرح هاي ويژه استفاده از پساب جهت آبياري فضاي سبز در مناطق ٢ ،٥ و ٦ مطرح و در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران